بسته خبری ویژه «تابناک»؛

بسته خبری ویژه «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند « فعلا کسی جرات نمی‌کند با مانع تراشان برخورد کند»،«خط و نشان خرازی برای انحرافیون»،«چفیه رهبر انقلاب به کدام شاعر رسید؟»،«تاکید داورزنی بر حضور زنان در ورزشگاه»،«مخالفان خصوصی‌سازی معرفی شدند» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۵۱۳۸۸۸
تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱-02 July 2015
 
 

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

 

 

 

انتقاد ارجمند از مدل گل کلمی موی جوانان

داریوش ارجمند در مراسم گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد با حضور مسئولان و خیران اصفهان گفت: من مدتها درباره وضعیت جوانان و جامعه‌مان فکر کردم و در این میان یک گپ مهم در جامعه پیدا کردم و آن فرم‌‌گراییِ بدون محتوا و پشتوانه‌ی جوانان است؛ فرمی که از غرب می آید؛ جوان ما خواننده‌ای را می بینند که دور سرش را سفید کرده و چیزی مانند کلم به جای مو روی سرش درست کرده است از آن تقلید می کند. شلوارش را با تیغ یا سنگ پا پاره ‌ و با سنجاق قفلی قفل می‌زند!! این فرم‌گرایی از کجا آمده است؟! این یکی از دردهای ما است.


خط و نشان خرازی برای انحرافیون

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در ادامه به راهبرد این حزب در انتخابات اشاره کرد و گفت : ندا و همه اصلاح طلبان در فرایند جامعه پویا ایفای نقش خواهند کرد یا قدرت تمام در انتخابات شرکت خواهند داشت . ما انتخابات را نقطه أوج ملت و شادابی جامعه ایرانی می دانیم . با تلاش مان مجلسی را درست خواهیم کرد که حول محور گفتمان انقلاب و همچنین در شان ملت بزرگوار ایران باشد. مردم به تکاپوی اصلاحات رویکرد دارند . حال بایست تلاش کنیم تا با قدرت در برابر انحراف زور زر و تزویر ایستادگی کنیم تلاش ما اصلاح طلبان پیگیری مطالبات ملت ایران را با دقت دنبال کنند نخواهیم گذاشت منحرفان متعصبان و التقاطیون به مجلس راه یابند


 فعلا کسی جرات نمی‌کند با مانع تراشان برخورد کند

آیت الله هاشمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که ایران و مکتب اهل بیت(ع) می توانند رهبر فکری جهان اسلام باشند، گفت: ظرفیت این کار را داریم اما این مهم، شرایطی دارد که باید برآورده شود و موانعی وجود دارد که فعلاً کسی جرأت نمی کند با مانع تراشان برخورد کند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از وجود بعضی از افراطیون در محیط های دانشگاهی و حوزوی و تهدید دانشمندان، دانشگاهیان و علما و مراجع از طرف تندرو ها، گفت: در اسلامی که علما و دانشمندان به صراحت قرآن دارای مقام و جایگاه رفیع هستند « یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجات‏ »، نباید برای بیان اندیشه های علمی خویش محدودیت داشته باشند. هاشمی رفسنجانی با تبیین اهداف طرح «کرسی های آزاداندیشی»، گفت: وقتی دیدم اهداف ایشان در حد شعارهای سطحی و چند سمینار تبلیغاتی بر زمین مانده، دست به قلم بردم و کتاب آزاداندیشی دینی را به عنوان مقدمه کار نوشتم که البته باید با استفاده از منابع و ماخذ غنی تر شود.


تهدید مردم به برخورد خونی مصداق بارز ارعاب مردم و محاربه نیست؟

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه‌ای خطاب به وزارت کشور در خصوص مخالفت عده‌ای با حضور زنان در ورزشگاه‌ها این سوال را مطرح کرده که ««آیا تهدید مردم به برخورد "خونین” مصداق بارز ارعاب مردم و "محاربه” نیست؟». نعمت احمدی، وکیل دادگستری در همین ارتباط به خبرنگار سیاسی انتخاب خبر گفت: صدور بیانیه تهدید آمیز خلاف قانون است و باید از سوی مراجع قضائی پیگیری شود.

 

 

 

فرمانده ای با زیر شلواری

 

عملیات کربلای پنج در همان منطقه کربلای ۴ودر ادامه عملیات کربلای ۴ صورت گرفت صبح عملیات ودر نزدیکی شهر تنومه یک سرهنگ عراقی که فرمانده یکی از تیپهای عراق بود بدست رزمندگان ایرانی در حالی که سوار ماشین تویوتای سواری هدیه صدام بود اسیر شد اورا از ماشین پیاده کردند با تعجب دیدند که با لباس راحتی وزیر شلواری است وقتی از او سءوال کردند که این چه ریختی است جواب داد که ما فکر می کردیم شما بعد از عملیات کربلا ۴ رفته اید خانه هایتان ارتش عراق به ما مرخصی دادند ساعت چهار صبح به من اطلاع دادند که خط دفاعی تیپ من در شلمچه سقوط کرده است من از ترس اینکه ارتش صدام مرا تنبیه نکنندترس وهول وهراس زیادی پیدا کردم سریعا سوار ماشین شدم وبه سوی خط حرکت کردم وسط راه فهمیدم با لباس راحتی وخواب هستم ولی از ترس اینکه تاخیر شود به خانه بر نگشتم پیش خود گفتم میروم مقر تیپ لباس نظامی به تن می کنم فکر نمی کردم شما تا اینجا پیش امده باشید به ما گفته بودند که ایرانیها در عملیات کربلا ۴ ده هزار کشته داده اند وعقب نشینی کرده اند شما بروید مرخصی وبرای عملیات اماده شوید

 

 

نخستین پارک بدون دخانیات ایران معرفی شد

 

شامگاه چهارشنبه ۱۰ تیرماه «بوستان جانبازان» شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری به‌عنوان نخستین پارک بدون دخانیات ایران انتخاب و معرفی شد.به نوشته ایرنا مرتضی هاشم‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: «این بوستان به‌منظور فرهنگ‌سازی و آموزش و پیشگیری از مصرف مواد دخانی در بین نسل‌های مختلف، ایجاد شده است.هاشم‌زاده افزود: «در این بوستان، استعمال دخانیات، قلیان و فروش محصولات دخانی ممنوع است و با هرگونه تخلف نیز برخورد خواهد شد.»در مهرماه سال گذشته علی‌اکبر سیاری معاون وزارت بهداشت، اعلام کرد که در ایران حدود ۷,۷ میلیون نفر مصرف‌کننده انواع مواد دخانی هستند و چهار درصد از کل مرگ‌ومیر بالای ۳۰ سال، به مصرف دخانیات نسبت داده شده است.»

 


 

احترام به رسانه به سبک اتریشی

 

یکی از خبرنگاران ایرانی حاضر در مذاکرات وین در مطلبی نوشت: دیروز برای تنظیم محل مصاحبه جان کری، ماری هارف و بقیه کارشناسان و مسئولان وزارت خارجه امریکا مشغول کار بودند. محل مصاحبه رو تعیین و تریبون رو در انجا نصب کردند. همه چیز اماده بود برای ورود جان کری. عکاسان رو خبر کردند ولی یکی از عکاس ها از محل تریبون ایراد گرفت. تریبون روبروی کوبورگ و پشت به چادر خبرنگارها بود. عکاس محلی رو کنار سردر کوبورگ نشان داد و گفت که تریبون رو اینجا بگذارید. همه دکور و وسایل رو برداشتند و همان کاری رو کردند که عکاس گفت. نتیجه این شد که پشت جان کری، استندی بود که نشان می داد مذاکره ایران و 1+5 به به قول اروپایی ها 3+3 در جریان است.

 

 


 

یک مدیر ارشد بانک سپه بازداشت شد

 

خبرنگار «نسیم» کسب اطلاع کرد؛ در روزهای گذشته یک مدیر ارشد بانک سپه به دلایل نامعلومی بازداشت شده استگزارش «نسیم» حاکیست؛ با وجود اینکه تاکنون هیچ اطلاعی از علت بازداشت این مدیر ارشد به محافل رسانه‌ای درز نکرده؛ اما احتمال "تخلف مالی" وجود دارد.گفته میشود، حتی مدیران ارشد بانک سپه هم از علت بازداشت فرد مذکور اطلاع دقیقی ندارند.شب گذشته، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری درحاشیه مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین، در پاسخ به سوالی درباره "بازداشت یکی از مدیران ارشد بانک سپه"، اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته است که مقامات مسئول در این خصوص باید پاسخگو باشند.

 


 

کشتار کودکان به دست داعش به اتهام روزه‌خواری

 

سایت شبکه خبری "فاکس نیوز" با انتشار گزارشی خبر داده که 74 کودک و زن به اتهام روزه‌خواری در طول ماه رمضان توسط نیروهای داعش کشته شده‌اند. به گزارش خرداد، این شبکه خبری با اشاره به میزان کشته شدگان توسط داعش می‌نویسد: از زمان اعلام تاسیس خلافت توسط داعش در مجموع 3027 نفر توسط نیروهای داعش کشته شده‌اند. این میزان ارقامی است که گروه ناظران حقوق بشر در سوریه که مقر آن در لندن قرار دارد در گزارش ماه ژوئن گذشته خود ارائه کرد."

 

در این گزارش اشاره شده که بسیاری از کشته‌شدگان جان خود را به دلیل اتهاماتی تحت عنوان "توهین به مقدسات، جاسوسی، جادوگری، لواط و یا شیعه‌بودن از دست داده‌اند." این سایت در ادامه اشاره می‌کند که تنها در هفته جاری، دو کودک که سن آن‌ها مشخص نیست در "میادین" در استان "دیرالزور" در شرق سوریه پس از آن که داعشی‌ها آنان را به روزه نگرفتن متهم کردند توسط اعضای آن گروه کشته شدند. این گزارش در ادامه اشاره می‌کند که اجساد این کودکان کشته شده در معرض نمایش عموم قرار گرفته و آنان به صلیب کشیده شده‌اند.

 


 

نخستین کنگره کارگزاران پس از ٢ دهه

 

شرق نوشت:بعد از گذشت ٢٠ سال از عمر سیاست‌ورزی تکنوکرات‌هایی که در آستانه انتخابات مجلس پنجم متولد شدند، قرار است اولین گردهمایی استانی و از آن مهم‌تر، اولین کنگره حزب کارگزاران برگزار شود تا به این وسیله پرده برافتد و کارگزارانی‌های سراسر کشور رخ بنمایانند. طبق آخرین اخبار، قرار است اولین گردهمایی استانی حزب در اواخر مرداد ماه برگزار شود و البته اولین کنگره هم آذر سال جاری. این «اولین» از آن جهت برای حزب مهم تلقی می‌شود که کارگزارانی‌ها را اغلب به چهره می‌شناسند تا حزب. عده معدودی که برخی از آنها هم نسبت فامیلی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دارند، از اسفند ٧۴ برای اولین‌بار نام کارگزاران در پهنه سیاسی کشور مطرح شد و بعد از آن، همین چهره‌ها و نام‌ها خود صحنه‌گردان فعالیت‌های حزبی شدند.

 


 

چفیه رهبر انقلاب به کدام شاعر رسید؟

 

شب گذشته یکی از شاعران از رهبر انقلاب تقاضای چفیه ایشان را کرد، که معظم‌له با روی باز آن را به این شاعر هدیه کردند.رضا نیکوکار از شاعران که چند سالی است در محضر رهبر انقلاب حضور داشته و به شعرخوانی می‌پردازد، ضمن اشاره به برنامه شعرخوانی شاعران که به‌شکل سالانه همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شود اظهار داشت: شب گذشته در جمع شاعران شعری با این مطلع: "گفتند از شراب تو میخانه‌ها به هم/ خُم‌ها به‌وقت خوردن پیمانه‌ها به هم"، را خواندم، و فرصتی دست داد تا خدمت حضرت آقا برسم.نیکوکار با بیان "از ایشان درخواست دریافت چفیه را کردم" افزود: پس از درخواست بنده این چفیه را با روی باز به بنده دادند و من به‌عنوان تبرک دریافت کردم.

 


 

تاکید داورزنی بر حضور زنان در ورزشگاه

 

داورزنی با تاکید بر این‌که شرایط بازی های داخلی و بین المللی تفاوت زیادی با هم دارد ادامه داد: بعضاً مطرح می شود که ناهنجاری و حرف‌های نامربوط زیادی درسالن های والیبال به گوش می رسد و به همین دلیل فضا برای حضور خانم ها مناسب نیست اما در بازی‌های لیگ‌جهانی که به میزبانی ایران برگزار شد، هیچ کس بد دهنی و ناسزاگویی نکرد .به نوشته ایلنا رییس فدراسیون والیبال مبحث حضور ایران را در لیگ جهانی به دوبخش تقسیم کرد و توضیح داد: زمانی فقط بحث حضور مطرح است و زمان دیگر روی کیفیت حضور هم تاکید می‌شود. متاسفانه این دو مقوله با هم اشتباه گرفته می شوند . البته ما باید برای حضور خانم‌ها کارهایی انجام دهیم مانند ایجاد سرویس بهداشتی و ورودی و خروجی جداگانه‌. متاسفانه تصویر نادرستی از فضای بازی‌های ملی تیم والیبال در افکار عمومی نقش می بندد و همین ذهنیت و اطلاعات نادرست هم به دیگران منتقل می‌شود.داورزنی تاکید کرد: من از همه کسانی که دغدغه این موضوع را دارند دعوت می کنم برای تماشای بازی‌های تیم ملی به سالن 12 هزار نفری بیایند و خودشان همه چیز را از نزدیک ببینند. حضور خانم ها در سالن والیبال توقع نیمی از جمعیت کشور است. خانواده بازیکنان تیم ملی هم دوست دارند بازی‌های فرزندانشان را از نزدیک ببینند. ما نباید این حق را از آنها بگیریم.

پیام ظریف از روی بالکن هتل

وزیر خارجه کشورمان صبح روز پنجشنبه درباره روند مذاکرات گفت: من باید امیدوار باشم.محمد جواد ظریف در پاسخ به این پرسش خبرنگاران مقابل هتل کوبروگ مبنی بر اینکه به تهران برمی گردید؟ گفت که "نه، من اینجا هستم."وی درباره روند مذاکرات با بیان اینکه من باید امیدوار باشم گفت که مذاکرات رو به جلو است.


مسکن مهر حرکت احساسی و غلط بود

عباس آخوندی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های مسکن مهر اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل یکی از استان‌های پیش‌رو در تکمیل واحدهای مسکن مهر است به طوری که 90 درصد عملیات اجرایی این پروژه به انجام رسیده است.وی با بیان اینکه مابقی این واحدها نیز با تامین نقدینگی و حل برخی از مشکلات زیرساختی قرار است در استان اردبیل تا پایان امسال تکمیل شده و تحویل متقاضیان شود، گفت: در بحث مسکن مهر به دلیل جانمایی‌های غلط و حرکت احساسی در گذشته ما با مشکلات و گرفتاری‌های لاینحلی روبه‌رو بودیم که در سطح کشور سعی شد این مشکلات یکی پس از دیگری گره‌گشایی شود.


خواب آشفته برخی برای انتخابات مجلس خبرگان

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین امشب در مراسم افطاری امشب جامعه اسلامی مهندسین اظهارداشت: انتخابات در جامعه بسیار مؤثر و هیجان‌انگیز است، متأسفانه در برگزاری انتخابات گذشته 4 ماه قبل از آن و 4 ماه بعد از آن شاهد پیش‌لرزه و پس‌لرزه‌هایی در مدیریت‌های کشور بودیم و نزدیک به 8 ماه وقت دستگاه‌های اجرایی و مسئول کشور در خصوص انتخابات مختلف گرفته می‌شد. دبیرکل جبهه پیروان با بیان اینکه هیچ‌گونه نگرانی را نباید نسبت به انتخابات مجلس خبرگان داشته باشیم، تأکید کرد: متأسفانه برخی‌ها خواب‌های آشفته و عجیبی را برای انتخابات مجلس خبرگان دیده‌اند و به دنبال آن هستند که 10 نفر را وارد این مجلس کنند تا ساز ناکوک بزنند ما نمی‌گذاریم خواب آشفته آنها تعبیر شود.وی ادامه داد: نیروهای فعال سیاسی انقلاب نباید از مجلس خبرگان غافل بمانند و انتخابات آن تحت تأثیر مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

شوخی آلن ایر با مدیرمسئول کیهان

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا با حضور در جمع خبرنگاران ایرانی در چادر مقابل هتل کوبورگ درپاسخ به سوال خبرنگار العربیه درخصوص احتمال توافق هسته ای دراین مرحله به مزاح گفت اگر حسین شریعتمداری بگذارد توافق هسته ای انجام می گیرد.آلن ایر درادامه گفت اگر به ایران بیایم از میدان انقلاب با دلارهایم کتاب می خرم. خبرنگار دیگری ازاو پرسید دلارهایتان رابه رخ ما می کشید؟ وی گفت نخیر خواستم علاقمندیم را به کتب و فرهنگ ایرانی‌ها بگویم.


پیش بینی کواکبیان از روز توافق هسته ای

 

کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری (چهارشنبه)‌در ضیافت افطاری و ششمین کنگره جبهه متحد مستقلین در تالار ملاصدرای تهران به حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌آی پرداخت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری تعبیری داشتند که برای سیاسیون پیام خاص خود را داشت و آن نرمش قهرمانانه بود.وی افزود: مفهوم واقعی نرمش قهرمانانه ایستادگی بر سر اصول و کوتاه آمدن از فروع است اما ما هرگز از حد هسته‌ای و خطوط قرمز کوتاه نخواهیم آمد. وی تأکید کرد: من معتقدم ما در بیستم تیرماه سال جاری بعد از ایام لیالی قدر جشن بزرگ هسته‌ای را برپا خواهیم کرد اما همه باید بدانند که این جشن متعلق به اصلاح‌طلبان و دولت یازدهم نیست بلکه مربوط به کلیت نظام است.


رقم واقعی معوقات آشکار بانکی از زبان مشاور رئیس جمهور

اکبر ترکان در دهمین جشنواره استانی امتنان از کارآفرینان برتر مازندران در دانشگاه شمال آمل با اشاره به اینکه گرایش پول در سیستم اقتصاد کشور کافی نیست و پول‌ها در کشور حبس شده است، تصریح کرد: مهمترین پول‌های حبس شده در بدهی‌های دولت به سیستم بانکی است و متاسفانه این بدهی‌ها اعداد بزرگی را شامل می‌شود. دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و اقتصادی کشور گفت: طبق بررسی انجام شده اکنون در کشور ما بیش از 90 هزار میلیارد تومان معوقات آشکار وجود دارد که شامل تسهیلات بانکی و پرداخت وام‌ها می‌شود.


مسمومیت غذایی 31 زائر در مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز پنجشنبه به نقل از دکتر احسان بلوردی گزارش داد: این زائران که در یکی از حسینیه های مشهد اسکان داشتند بامداد امروز 11 تیر ماه به علت استفاده از غذای فاسد به اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شدند.وی افزود: زائران دچار مسمومیت که بیشترشان نوجوان هستند با علائم تهوع، استفراغ، سرگیجه و دل درد مراجعه کرده اند لذا بلافاصله تیم بحران بیمارستان تشکیل و نسبت به درمان به موقع آنها اقدامات لازم صورت گرفت.مدیر درمان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد تاکید کرد: با اقدامات و رسیدگی به موقع گروه پزشکی و پرستاری این بیمارستان هم اینک همه بیماران بهبود یافته لذا 27 نفر آنان تاکنون از بیمارستان مرخص شده اند.


معادل فارسی کلمات «پلمب»، «دکوراتور» و «روتوش» چیست؟

«پلمب»‌: معادل «مهر و موم» را برای این کلمه قرار داده‌اند.

«دکوراتور»‌: معادل «آرایه گر» را برای این کلمه وضع کرده‌اند.

«رتوش»‌: معادل «پرداخت» را برای آن قرار داده اند.


صلح امام حسن(ع) تعبیر درستی نیست

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد مروجی طبسی، محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: صلح امام حسن(ع) تعبیر درستی نیست. امام هیچ وقت صلح نکرد، بلکه تنها صلحی را که معاویه پیشنهاد کرده بود با شرایطی پذیرفت. باید نام آن را صلح تحمیلی گذاشت نه صلح امام حسن(ع).


مخالفان خصوصی‌سازی معرفی شدند

معاون وزیر اقتصاد مخالفان خصوصی‌سازی را صاحبان قدرت و دولت‌ها اعلام کرد و گفت: دل کندن برخی مدیران از شرکت‌‌هایی که واگذار می‌شوند، دشوار است و به این دلیل با خصوصی سازی مخالفت می‌کنند.میرعلی اشرف عبدالله پورحسینی شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: قرار بود بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۱۰۰ شرکت تا پایان سال ۹۳ به بخش خصوصی واگذار شود اما تاکنون فقط ۵۰ درصد واگذار شده که بخشی از آن نیز در قالب رد دیون دولت بوده است.رئیس سازمان خصوصی سازی با ذکر این مطلب که با توجه به اینکه ۵۵۰ شرکت دولتی تاکنون واگذار شده است نمره خصوصی سازی در کشور زیر ۱۰ است، افزود: مخالفان خصوصی سازی صاحب قدرت هستند و یکی از مراکز مخالفت با این سیاست ها دولت ها بوده اند.وی گفت: دل کندن مدیران برخی از شرکت های دولتی از این شرکت ها برای خصوصی سازی دشوار است و به این دلیل با خصوصی سازی مخالفت می کنند.معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولتها به بخش خصوصی بعنوان دشمن و مجرم نگاه می کنند و هیچ کمکی به این بخش نکردند، افزود: اگر مخالفت ها با خصوصی سازی شناسایی نشود به سدی در مقابل این روند تبدیل خواهد شد و خصوصی سازی به زمین می خورد.


همسر اوباما تابلو عکس برداری ممنوع را پاره کرد

همسر اوباما با پاره کردن تابلو هشدار عکسبرداری ممنوع کاخ سفید ، لغو قانون ده

/ 0 نظر / 40 بازدید