بسته خبری ویژه «تابناک»؛

بسته خبری ویژه «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «مخالفت یک نماینده با حضور صالحی و فریدون در مذاکرات»، «ما مسئول فیلتریم نه کند کردن تلگرام»، «طمع وهابیت به 30 کیلومتری تهران رسید» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۵۱۳۳۸۲
تاریخ انتشار:۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳-30 June 2015
 
 

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.


توجیه جالب وزیر در رابطه با استفاده از کالای ایرانی

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در جمع خبرنگاران در واکنش به خبر اختصاص یوزانس 5 میلیارد دلاری به واحدهای تولیدی که امروز توسط معاون اول رئیس جمهور اعلام شد و جهانگیری از وزارتخانه‌های صنعت، نفت، نیرو و بهداشت خواست تا واحدهای اولویت‌دار را برای برخورداری از این سهمیه معرفی کنند، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که در اعطای تسهیلات، مقررات زدایی کنیم، نه این که دوباره امضای طلایی درست کنیم و بگوییم فلان واحد اولویت دارد. وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است برخی واحدها که واگذاری‌ آنها مشکل داشته و به افراد با اهلیت واگذار نشده‌اند، دوباره باز پس گرفته شوند گفت: مواردی تصمیم‌گیری شده ولی این به معنی جلوگیری از خصوصی‌سازی نیست، بلکه اگر واحدی به یک دستگاه دولتی واگذار شده باید برگردد و اصلاحات لازم در مورد آن انجام شود.خبرنگاری پرسید شما به عنوان وزیر صنعت تا چه حد از تولیدات ایرانی استفاده می‌کنید، نعمت زاده پاسخ داد سعی ما این است که این کار را انجام دهیم و در حال حاضر کت و شلواری که تن من است، ایرانی است.


ما مسئول فیلتریم نه کند کردن

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: کندی یا اختلال در سرویس‌ها، ارتباطی با کارگروه تعیین مصادیق ندارد.عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: وظیفه و مسئولیت کارگروه، شناسایی محتوای دارای اشکال و تشخیص درباره مجرمانه یا غیرمجرمانه بودن محتوا است.وی ادامه داد: اگر فضایی مشکوک به مجرمانه بودن باشد کارگروه برای بررسی و تصمیم‌گیری تشکیل جلسه می‌دهد و حکم قاطع برای فعالیت یا عدم فعالیت سرویس صادر می‌کند.وی گفت: بنابراین از لحاظ قانونی در وظایف کارگروه نیست که دستور به اختلال یا ایجاد کندی در سرویسی دهد.


فهرست کنسرت‌های دارای مجوز وزارت ارشاد که لغو شدند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهر محل اجرا

تاریخ لغو/ اجرا

کنسرت

رشت

94/3/10

وحید تاج

خمین

94/3/28

علیرضا روزگار

تهران

94/3/19

کیهان کلهر

تهران

94/3/20

پرواز همای

ماهشهر

94/2/26

مسعود شعاری

کاشان

94/1/29

گروه راز نو

ماهشهر

94/2/27

مهدی احمدوند

رشت

94/3/21

وحید تاج

گلبهار مشهد

93/12/9

علیرضا قربانی

تهران

93/10/21

علیرضا قربانی

شیراز

93/10/21

گروه لیان

تهران

93/10/5

مسعود امامی

بوشهر

93/10/7

سیروان خسروی

بوشهر

93/11/8

سیروان خسروی

بوشهر

93/9/12

سیروان خسروی

تهران

93/10/28

همایون شجریان

شهرستان انار

93/11/23

علیرضا روزگار

بوشهر

93/10/12

محسن شریفیان

اراک

93/10/3

عماد طالب‌زاده

کرمانشاه

93/7/5

بنیامین بهادری

تهران

93/8/1

مازیار فلاحی

مشهد

93/7/17

گروه آرون

سنندج

93/6/18

سیروان خسروی

تهران

شهریور 93

حافظ ناظری

نیشابور

93/7/23

شهرام ناظری

برازجان

93/3/22

مرتضی پاشایی

ارومیه

93/5/18

محسن یگانه

یاسوج

93/2/30

مجید خراطها

یزد

93/2/18

وحید تاج

اصفهان

93/5/23

حسین علیزاده

میبد

93/7/6

مرتضی پاشایی

یاسوج

93/2/30

امید جهان

اصفهان

92/11/10

مازیار فلاحی

منطه آزاد اروند

92/12/4

احسان خواجه امیری

بوشهر

92/12/18

گروه لیان

آبادان

93/8/5

گروه سایه


گاف در تیتراژ سریال پایتخت

این روزها در مخالفت و موافقت سریال «پایتخت 4» زیاد سخن گفته شده است؛ اما این یکی، مورد جالبی است که در تیتراژ این سریال دیده شده و ظاهراً قرار بوده حذف شود اما از دید سازندگان تیتراژ دور مانده است!

سه شنبه


رقیب پسته ایران، از افغانستان می‌آید

طرح‌های توسعه‌ای دولت افغانستان برای گسترش باغات پسته در مناطق مستعد این کشور، وضعیت ایران در بازارهای جهانی را با نوسان همراه خواهد کرد.به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: بر اساس گزارش یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران و دستگاه‌های اجرایی، اعلام شده است که با توجه به طرح‌های توسعه‌ای دولت افغانستان برای گسترش باغات پسته در مناطق مستعد این کشور، وضعیت کشورمان در بازارهای جهانی با نوسان و مشکلاتی همراه خواهد بود؛ چراکه علاوه بر درآمد مناسب دولت و تجار افغانستان از تولید پسته، پوست این محصول نیز به عنوان سوخت در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و اقبال ویژه صورت گرفته در سال‌های اخیر به این محصول، کار را برای بازاریابی ایرانی‌ها سخت خواهد کرد.


نظر جالب یک نماینده در رابطه با حضور صالحی و فریدون در مذاکرات

اسماعیل کوثری ،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آریا درباره حضور صالحی و حسین فریدون در وین نیز گفت:به نظر من حضور این افراد در لوزان نه تنها موثر نبود بلکه به نظر می رسد اگر اینها نبودند حداقل مذاکرات به اینجا نمی رسید و طرف مقابل اینقدر امتیاز نمی گرفت لذا اگر هم تیم مذاکره کننده بخواهد نفرات بیشتری را با خود همراه کند بهتر است کسانی باشند که کمک کننده باشند. وی درپاسخ به این سوال که آیا صالحی در این مذاکرات می تواند نقش مفیدی ایفا کند،گفت:ما به نتیجه رسیده ایم که ایشان نتوانسته است آنطور که باید و شاید به تیم مذاکره کننده کمک کند البته آقای صالحی دراین زمینه متخصص است اما باید با تیم مذاکره کننده کسانی همراه شوند که دربرابر طرف مقابل خصوصا آمریکاییها ،دیپلماسی تهاجمی پیش بگیرند نه اینکه دیپلماسی ما تدافعی و تابع خواسته آنها باشد بنابراین اگر افرادی هم به تیم مذاکره کننده اضافه می شوند باید این نگاه را داشته باشند که طرف مقابل با زیاده خواهی و زورگویی می خواهد به اهدافش برسد لذا تیم مذاکره کننده ما باید مقابل این زور گویی ها محکم بیایستند.


دلایل دیدار دولت با بابک زنجانی

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره دیدار دولت با بابک زنجانی گفت: برای برخی کارها لازم است مطالبی از سوی کارشناسان از ایشان پرسیده شود و وی همچنان در اختیار قوه قضاییه است.


 

چادر نماز ویژه گشایش بخت!

سه شنبه


 

شیخان:کابینه در سایه وجود ندارد و من عضو آن نیستم

محمد شیخان از نیروهای نزدیک به احمدی نژاد که گفته می‌شود در کابینه در سایه رئیس دولت نهم و دهم عهده دار حوزه مشاور رسانه ای در واکنش به این خبر و کابینه در گفت: بنده این موضوع را کاملا تکذیب میکنم، اینکه عده‌ای در تلاش هستند این رو

/ 0 نظر / 57 بازدید