حمایت تعارفی (این چه حمایتی است که تروریستها همه چی دارند و بشار ندارد)

خطاب به ولید معلم

لاوروف:با تمام امکانات از ملت سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کنیم

خبرگزاری تسنیم: وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که کشورش با تمام امکانات خود از ملت سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت خواهد کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، ولید معلم وزیر خارجه سوریه که به روسیه سفر کرده با سرگئی لاوروف همتای روسی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرگئی لاوروف در آغاز جلسه مذاکراتش با ولید معلم در مسکو گفت: امروز وقتی خطر تروریسم همه منطقه خاورمیانه را تهدید می‌کند، سزاوار نیست که بهانه هایی برای تعلل در فرایند سیاسی وجود داشته باشد.

وی همبستگی روسیه با ملت سوریه در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی را ابراز داشت و گفت: سفر وزیر خارجه سوریه به سوریه، فرصتی جدید برای تبادل آرا درباره تحولات اوضاع در سوریه و پیرامون آن و بحث درباره روابط دوجانبه است.

لاوروف گفت: اما مهمترین چیز، همان تداوم پایبندی به توافق های صورت گرفته درباره سازش سیاسی براساس توافق بین همه طیف های سوری است.

وی تصریح کرد: امیدواریم که دوستان سوری امروز ارزیابی خود از اوضاع کنونی و دیدگاه خود درباره تلاش های همه طرف ها که با خطر تروریسم مواجه هستند و نظر خود درباره فرایند سیاسی را به اطلاع ما برسانند.

وزیر خارجه روسیه گفت که کشورش به حمایت از سوریه در نبرد علیه گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد.

وی خطاب به ولید معلم افزود: ما با مبارزه ملت سوریه همبستگی می‌کنیم و هر نوع حمایتی را به منظور تقویت توانمندی‌های شما در مقابله با این شر و پلیدی ارایه می‌کنیم و به این حمایت ادامه خواهیم داد.

لاوروف گفت: روسیه به طور فعال با کشورهای دیگر در منطقه و کشورهای اروپا و آمریکا تلاش می کند تا همگان درباره اولویت ها در خط مشی سیاسی مشترک در خاورمیانه توافق کنند.

معلم: آمریکا حمایت خود از تروریست ها را پنهان نمی‌کند

در همین حال، وزیر خارجه سوریه از تلاش های جاری روسیه برای یافتن راه حل های سیاسی درخصوص درگیری در سوریه تشکر کرد و افزود: دمشق مواضع روسیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور را بسیار ارج می نهد.

وی همچنین از تلاش‌های روسیه برای حمایت از توافق سوری‌ها و دستیابی به یک سند واحد که زمینه ساز سازشی سیاسی در پرونده سوریه است، ستایش کرد.

ولید معلم در این راستا از سیاست واشنگتن انتقاد کرد و گفت: آمریکا حمایت خود از تروریست ها را پنهان نمی کند.

وی تصریح کرد که آمریکایی‌ها اخیرا 2100 جنگجوی مجهز به پیشرفته ترین سلاح های آمریکایی را به جنوب سوریه فرستادند ولی اوضاع جنوب سوریه و استان حسکه به لطف حمایت‌های مردمی از نیروهای مسلح تحت کنترل است.

وزیر امور خارجه سوریه افزود: این امر یکی از نمونه‌های معیارهای دوگانه آمریکا در برخورد با مسئله سوریه به شمار می رود.

/ 0 نظر / 24 بازدید