قانون دسترسی آزاد به اطلاعات اجرایی شد

سخنگوی وزارت ارشاد در گفت وگو با خبرنگاران:
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرایی شدن قانون دسترسی آزاد به اطلاعات خبر داد .
آفتاب :به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، حسین نوش آبادی روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پس از تصویب در دولت و طی تشریفات قانونی اجرایی شد.
دولت آبان ماه سال گذشته آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را تصویب کرد.

وی اظهار کرد: این قانون چند ماه قبل در دولت تصویب شده و زمینه اجرایی آن در کمیسیونی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری است.

نوش آبادی ادامه داد: بر اساس این قانون هر فرد ایرانی می تواند به همه اطلاعات طبقه بندی نشده دسترسی داشته باشد.

سخنگوی وزارت ارشاد، دسترسی به اطلاعات را حق مردم و تکلیف دولت دانست و افزود: کمیسیون تشکیل شده بر حسن اجرای این قانون نظارت می کند و با رفع اختلافات در صدد ایجاد وحدت رویه برای اجرایی شدن این قانون است.

نوش آبادی، در بخش دیگری با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: بیست و سومین نمایشگاه قرآن کریم از هفتم تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس برپا شده و تا بیست و هفتم ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: توسعه فعالیت های قرآنی بخشی از برنامه های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد است و همه ساله نمایشگاه قرآن کریم به عنوان کتاب راهنمای سعادت بشر در تهران و استان ها برگزار می شود.

نوش آبادی ادامه داد: تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت (ع) حل کننده مشکلات بشر و تسکین دهنده آلام انسان ها و رهنمای آنان برای حرکت در مسیر سعادت است.

وی نیاز به قرآن را یکی از نیازهای اساسی جامعه بشری عنوان کرد و افزود: علاوه بر عرضه آثار مکتوب در نمایشگاه قرآن، پژوهش های قرآنی نیز با هدف ترویج این فرهنگ در جامعه عرضه شده است.

سخنگوی وزارت ارشاد گفت: استفاده از استعداد هنرمندان در خوشنویسی، نقاشی، طراحی، نگارگری و عکاسی از دیگر فعالیت های این نمایشگاه برای ارتباط بیشتر و دو طرفه هنرمندان قرآنی با مخاطبان است.

وی افزود: همچنین 14 اثر فاخر هنرمندان قدیمی قرآنی در معرض عموم قرار داده شده است و 350 اثر از دو هزار اثر ارسالی هنرمندان جدید پس از داوری برای مخاطبان قرآنی به نمایش در آمده است.

نوش آبادی با اشاره به برگزاری کارگاه های هنری مختلف اظهار امیدواری کرد: برگزاری این کارگاه ها علاوه بر تحول و ترویج فرهنگ قرآنی بستر سازنده ای را بین مردم و هنرمندان قرآنی به وجود آورد.

**
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: متولی اصلی جشنواره موسیقی فجر حوزه هنری و دفتر موسیقی است.
وی افزود: از ظرفیت خانه موسیقی و نهادهای صنفی و غیردولتی در این حوزه استفاده می کنیم.

**
نوش آبادی در ادامه اظهار داشت: اصل خبر انتصاب مشاور وزیر در حوزه جوانان صحت دارد.
سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری گفت: احکام صادره اعلام شده درمورد ماموران خاطی سعودی تناسبی با جرم ندارد. پیش شرط های ما برای برقراری عمره (عذرخواهی رسمی- اشد مجازات هتاکان و امنیت کامل زایرین) هنوز محقق نشده است.
/ 0 نظر / 27 بازدید