داعش عواقب کار وحشیانه خود را کم کم در این دنیا نیز دریافت میکند

۱۳عضو گروه تکفیری داعش به دست عناصر یک گروه تروریستی در سوریه اعدام شدند.
آفتاب :ابنا: گروه تروریستی جیش الاسلام در واکنش به اقدام اخیر گروه تروریستی داعش در خصوص اعدام ده‌ها تن از اعضای این گروه پس از اسارت در منطقه قلمون، تصاویری از اعدام ۱۳ داعشی را منتشر کرد.

در این تصاویر «زهران علوش» فرمانده جیش الاسلام و ۱۳ اعدامی عضو داعش با لباس‌های پرتقالی مشاهده می‌شود.

«فهد العنزی» کویتی، «أنس الیوسفی» سعودی و ۱۱ سوری از جمله داعشی‌هایی هستند که جیش الاسلام در اقدامی مشابه آنان را با شلیک گلوله به ناحیه سر اعدام کرده است.

در تصاویر منتشر شده جلادان جیش الاسلام لباس‌های نارنجی رنگ به تن دارند، و به تروریست‌های داعش لباس سیاه خودشان را پوشانده‌اند.

در این تصاویر چنین القا می‌شود که جای قاتل و مقتول عوض شده است.

درگیری‌های عناصر داعش و گروه جیش الاسلام به سرکردگی زهران علوش در قلمون، غوطه شرقی و دوما، مسأله تازه‌ای نیست و این گروه‌ها مدت‌ها است که با یکدیگر درگیرند.

تروریست‌های داعش مانند القاعده قبل از کشتن افراد لباس نارنجی رنگ بر تن آن‌ها می‌کنند که گفته می‌شود علت انتخاب این رنگ، لباس زندانیان آمریکایی به ویژه زندانیان گوانتانامو است که لباسی مشابه به تن می‌کنند.

آمریکا زندانیان مظنون به فعالیت در گروه‌های تروریستی را در زندان گوانتانامو نگهداری می‌کند و روش بازجویی و رفتار با آن‌ها جنجال‌های فراوانی را به وجود آورده بود تا جایی که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی‌اش وعده داد که این زندان را تعطیل می‌کند، وعده‌ای که البته عملی نشد.

باوجود اینکه داعش و القاعده هیچ سخنی درباره علت استفاده از رنگ نارنجی نگفته‌اند، اما رفتار مزبور نوعی سمبل و نشانه انتقام گیری است.

برهمین اساس گروه تروریستی جیش الاسلام در عملیات اعدام دسته‌جمعی‌‌ ۱۳ داعشی همان روش‌های تبلیغی و رسانه‌ای داعش را که مبتنی بر هراس ‌افکنی است، به کار گرفته‌ است.

/ 0 نظر / 38 بازدید