این روش ساده برای کاهش‌وزن را امتحان کنید! نویسنده: شبکه عالم - ۱۳٩۳/۸/٢۸
متخصصان دانشکده فینبرگ در آمریکا می‌گویند: قرار گرفتن در معرض آفتاب بلافاصله پس از بیدارشدن از خواب به کاهش وزن کمک می‌کند.
آفتاب: در یک مطالعه 54 شرکت‌کننده بالای 30 سال به مدت هفت روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته و میزان کالری دریافت شده در هر روز را یادداشت کردند. یافته‌های به‌دست آمده از این تحقیقات نشان داد صرف‌نظر از متغیرهای سن، فعالیت جسمانی و تغذیه، کسانی‌ که بیشتر در معرض تابش نور خورشید بودند، نسبت به کسانی که کمتر این کار را انجام می دادند موفق به کاهش شده بودند. کارشناسان دو دلیل احتمالی را برای کاهش وزن افراد در معرض نور خورشید مطرح کردند از جمله اینکه:

1- قرار گرفتن در معرض نور خورشید در اوایل صبح نسبت به اوقات دیگر روز، برنامه‌ روزانه بدن شما را منظم می‌کند و این بدین معناست که بدن شما در وضعیت طبیعی و سالم چرخه خواب و بیداری قرار می‌گیرد. همچنین این برنامه منظم به سوخت و ساز مناسب در بدن نیز کمک می‌کند و در نهایت موجب کاهش وزن می‌شود.

2- دلیل دومِ تأثیر نور خورشید در کاهش وزن، وجود نور آبی در هنگام صبح است که این نور آبی به اعتقاد کارشناسان بیشترین تأثیر را بر روند سوخت و ساز روزانه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از وومنزهلت‌مگ، برای کاهش وزن تنها به 20 تا 30 دقیقه نور صبحگاهی خورشید بین ساعت 8 صبح تا ظهر نیاز است پس در صورتی که زمان کافی دارید خود را از نعمت روشنایی صبحگاهی خورشید محروم نکنید.
  نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.