رییس اتحادیه مشاوران املاک از ابلاغ «اختیار به بنگاه‌های مسکن برای تنظیم قرارداد نویسنده: شبکه عالم - ۱۳٩٠/٢/٦

رییس اتحادیه مشاوران املاک از ابلاغ «اختیار به بنگاه‌های مسکن برای تنظیم قراردادهای بلندمدت اجاره» خبر داد. مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌فارس افزود: تمام بنگاه‌ها موظف هستند قرارداد اجاره دو ساله میان مستاجر و موجر تنظیم کنند.

 وی اما به دنیای‌اقتصاد گفت: با توجه به اینکه تغییر مهلت زمانی قرارداد اجاره مسکن نیازمند اصلاح قانون مالک و مستاجر است، فعلا مشاوران املاک و مالکان واحدهای اجاره‌ای فقط در صورت رضایت طرفین می‌توانند قرارداد اجاره را بیش از یک‌سال تنظیم کنند در غیر این صورت اجباری نیست. خسروی تصریح کرد: برای سال جاری تلاش ما این است که فرهنگ اجاره بلندمدت مسکن را در بازار ایجاد کنیم.

 --------------------------------------------------

در حالی که قرار بود عرضه سکه در شعب منتخب بانک ملی فقط روزهای زوج انجام شود اما مدیرعامل این بانک از ادامه عرضه سکه‌های رسمی به همراه سکه‌های یادبود به صورت روزانه تا اطلاع ثانوی خبر داد. محمودرضا خاوری ضمن ارائه گزارشی پیرامون نوسانات بازار سکه طی هفته‌های اخیر اظهار داشت: بانک مرکزی به موجب قانون پولی و بانکی وظیفه اصلی تنظیم و کنترل بازار طلا و سکه را برعهده دارد. وی با اشاره به اوج گرفتن خرید سکه طی هفته‌های اخیر گفت: قطعاً این هجوم برای خرید و افزایش تقاضا به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی نبوده است بلکه برخی مواقع جو روانی موجب می‌شود که میل خرید برای کالای خاصی از جمله طلا افزایش یابد. مدیرعامل بانک ملی اضافه کرد‌: موارد زیادی در نوسانات بازار طلا و افزایش قیمت‌ها در این بخش مؤثر است اما کمبود طلا دلیل این نوسانات نیست. خاوری ادامه داد:‌ عرضه سکه تا زمانی که بازار کشش داشته باشد ادامه خواهد داشت. رئیس شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی تصریح کرد: البته حراج روزانه سکه و شمش به صورت نامحدود کماکان در بانک کارگشایی ادامه دارد. وی اضافه کرد: بانک کارگشایی سکه‌ها را به فروشندگان عمده تحویل می‌دهد در حالی که شعب منتخب سکه‌ها را به صورت خرد به مصرف‌کنندگان جزیی تحویل می‌دهند.

 

 -----------------------------------------------------

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت:کاهش ساعت کار ادارات شهر تهران قانونی و برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا و تأمین مصالح عمومی‌و سلامت مردم اجرا شده است. عبدالعلی تاجی با اشاره به تصمیم «کمیته اضطراری آلودگی هوای شهر تهران» برای کاهش ساعت کار ادارات به هشت صبح تا 5/2 بعدازظهر اظهار داشت: این تصمیم بر مبنای «قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا» مصوب سال 1374 و اصل 50 قانون اساسی اتخاذ شده است. وی تأکید کرد، تصمیم‌گیری در مورد کاهش ساعت کار ادارات بر اساس مصالح مردم است و توقع ما از مراجع قضایی این است که به این حقایق توجه کنند. تاجی با اشاره به جلسه امروز هیأت عمومی‌دیوان عدالت اداری برای تصمیم‌گیری در مورد لغو کاهش ساعت کار ادارات در تهران گفت: انتظار ما این است که در این جلسه قضات به توضیحات نمایندگان استانداری و معاونت توسعه مدیریت توجه کنند. گفتنی است بازرسی کل کشور به دلیل کاهش ساعت کار ادارات شهر تهران از استانداری تهران به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.

-------------------------------------------------------------- 

همزمان با فعال شدن سامانه جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار‌های کشور برای پرداخت یارانه نقدی رئیس مرکز آمار ایران به سؤال‌های ایجاد شده در جامعه پاسخ داد. 
نشانی این سامانه www.yaraneh.amar.org.ir است. بر این اساس در صورتی که قبلاً اطلاعات خانوار در این سامانه ثبت شده باشد، می‌توان برای مشاهده یا اصلاح آن با استفاده از کد ملی سرپرست خانواده و رمز عبور اقدام کرد. رمز عبور عددی 8 یا 9 رقمی است که در سمت چپ پشت کارت ملی افراد درج شده است. تاکنون 70 میلیون نفر از جمعیت کشورمان در این سامانه برای دریافت یارانه نقدی ثبتنام شده‌اند و باید دید در این مرحله چه تعداد بر ‌آن افزوده خواهد شد. در این زمینه عادل آذر، رئیس مرکز آمار ایران، اظهار کرد: در این سایت دو نوع اصلاحات هویتی شامل شماره شناسنامه یا شماره ملی و اطلاعات اقتصادی مانند میزان درآمد و یا تغییر نشان پستی قابل اصلاح است. رئیس مرکز آمار ایران افزود: موارد تولد، فوت، ازدواج و طلاق از طریق ثبت احوال بطور الکترونیک برای مرکز آمار ایران ارسال می‌شود و با این حال خانوارها می‌توانند با مراجعه به این سامانه، ثبت این موارد را کنترل کنند، اما نیازی به مراجعه حضوری به مرکز آمار نیست. آذر گفت: در صورتی که ازدواج انجام شده باشد باید افراد به عنوان خانواده جدید ثبت نام کنند و ابتدا باید افراد از خانوارهای قبلی حذف شده باشند. وی درباره کسانی که از قبل و با پرکردن فرم کاغذی اطلاعات اقتصادی خانوار کد رهگیری دریافت کردند اما اجازه افتتاح حساب به آنان داده نمی‌شود، افزود: ممکن است هویت سرپرست یا اعضای برخی از این خانوارها در ثبت احوال تأیید نشده باشد و اطلاعات آنان در سامانه مرکز آمار موجود نباشد. آذر گفت: این افراد باید به سامانه مرکز آمار مراجعه کنند و اطلاعات خود را کامل کنند تا ما این اطلاعات را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها بدهیم. وی افزود: اگر این خانوارها با مراجعه به سامانه متوجه شدند که اطلاعات آنان وجود ندارد باید اطلاعات خود را به عنوان یک خانوار جدید ثبت و به فرمانداری‌ها یا استانداری‌ها مراجعه کنند و کد رهگیری خود را به این مراجع بدهند تا اطلاعات آنان ثبت شود. رئیس مرکز آمار ایران درباره پرداخت معوقات یارانه‌ها گفت: تصمیم‌گیری در این زمینه برعهده کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت و اجرای آن با سازمان هدفمندی یارانه‌هاست.

 ----------------------------------------------------

 

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت از تمدید مهلت نامنویسی زائران حج تمتع سال90 خبر داد. علی اکبر غیرتی افزود:‌ امسال97هزار نفر به حج تمتع اعزام خواهند شد که نام‌نویسی آنان که قرار بود امروز پایان یابد، فعلاً ادامه دارد. وی گفت: اگر تا چند روز آینده همه ظرفیت ثبت‌نام تکمیل نشود، احتمال دارد از اولویت‌های بعدی برای ثبت‌نام دعوت ‌شود. غیرتی از هموطنانی که اولویت آنها اعلام شده است و قصد عزیمت به حج تمتع را دارند خواست هر چه سریع‌تر از طریق اینترنت و یا حضور در آژانس‌های زیارتی در کاروان‌ها نام‌نویسی کنند.

 

 ------------------------------------------------------------------------

ارفاق 5 سال و بدون شرط سنی

بازنشستگی پیشاز موعد کارمندان 5 سال تمدید شد

زمان اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت که در شهریور 89 به پایان رسیده بود، از فروردین 90 به مدت 5 سال تمدید شد 

کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی با حداقل 25 سال سابقه - بانوان 20 سال - خدمت و حداکثر 5 سال ارفاق بدون شرط سنی بازنشسته می‌شوند 

عطاریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: امسال سطح ارائه خدمات در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی افزایش چشمگیری خواهد داشت 

صندوق بازنشستگی کشوری در اردیبهشت ماه بیمه تکمیلی بازنشستگان را بین شرکت‌های بیمه به مناق

با درخواست کارکنان و موافقت دستگاه‌های دولتی از فروردین ماه امسال 
بازنشستگی پیش
از موعد کارمندان 5 سال تمدید شد 

رئیس جمهور قانون تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را برای اجرا ابلاغ کرد. 
به گـــــزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، قانـــــون تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور 1386 که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده، از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد. 
در این گـــــزارش آمده است، براساس ماده واحده این قانون، بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 5شهریور 1386 که شهریورماه سال89 به پایان رسید از تاریخ اتمام مهلت اجرای آن، به مدت 5 سال تمدید می‌شود. بر اساس قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386، به دولت اجازه داده می‌شود کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسه‌های دولتی را که حداقل 25سال سابقه خدمت داشته باشند با حداکثر 5 سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی در صورت تقاضای کارکنان و موافقت دستگاه متبوع خود، بازنشسته کنند. بنابراین این قانون، پاداش پایان خدمت این کارکنان براساس 30سال پرداخت می‌شود. بنابر این گزارش، حداقل سنوات قابل قبول برای استفاده بانوان شاغل از این حکم، بیست سال بوده و حداکثر سنوات ارفاقی آنان پنج سال خواهد بود. براساس این قانون، اعتبار مورد نیاز برای اجرای این قانون در قوانین بودجه سنواتی کل کشور پیش‌بینی و تعیین می‌شود. 28/1/90 روزنامه ایران

 

  نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.